Články: Penzijní reforma a pilíře důchodové reformy


Druhý pilíř penzijní reformy

(ID: n-reforma0001)

24.6.2012: wazzub.sk: Nastávající penzijní reforma přinese důležité změny do průběžného penzijního systému. Novinkou bude 2. pilíř penzijní reformy, někdy označovaný jako 2. pilíř důchodové reformy nebo fondový pilíř. Soukromé penzijní společnosti s akreditací ČNB v něm budou spravovat čtyři typy fondů. Druhý pilíř penzijní reformy vychází z principu dobrovolné účasti a všichni občané ČR nad 18 let se mohou svobodně rozhodnout, zda této možnosti využijí nebo ne. Jakmile se ale rozhodnou vstoupit do druhého pilíře důchodové reformy, není možné z něj odejít.

Důchodová reforma 2013 má zabránit propadu důchodů

(ID: n-reforma0002)

27.6.2012: svecdecor.cz: Dnešní "začínající" důchodce, který si vydělával 25.000 Kč, vstupuje do penze s 11.240 Kč státního důchodu. Dnešní třicátníci by ale při stejné mzdě v budoucnu dostávali jen 6.500 Kč. No není to divné? Důvod si většina lidí zatím nepřipouští, ale přesto reálně existuje. Průběžně ubývá lidí, kteří ze své mzdy přispívají na důchody, a na druhé straně se zvýšují počty důchodců. To vše je dáno klesající porodností a prodlužujícím se věkem neboli stárnutím populace. Jednoduše řečeno: méně aktivně vydělávajících musí zabezpečovat důchody pro stále zvětšující se skupinu pasivních důchodců, kteří již pracovat nemohou. Důchodová reforma 2013 a druhý pilíř důchodové reformy nabízejí mladší populaci určité řešení tohoto problému.

Důchodová reforma 2012 a penzijní spoření

(ID: n-reforma0003)

27.8.2012: svepodlahy.cz: Důchodová reforma 2012 zavádí jako 3. pilíř doplňkové penzijní spoření a 2. pilíř pro důchodové spoření. V článku se dozvíte podrobnosti o podmínkách, které musejí penzijní společnosti ucházející se o účast v důchodové reformě splnit.

Zachrání nás důchodová reforma?

(ID: n-reforma0004)

7.9.2012: wellness-trend.cz: My, kteří se dožijeme důchodového věku, odejdeme toho krásného dne do vytouženého důchodu. Stejně jako v době, kdy jsme pracovali a vydělávali peníze, budeme chtít něco jíst a mít zajištěné bydlení. A třeba bychom si rádi stáří zpříjemnili hezkou dovolenou. A na to všechno budme potřebovat peníze, to je přece každému jasné. Jenže, od koho resp. odkud je budeme dostávat?

Čeká nás penzijní a důchodová reforma? Co bude v roce 2012 a 2013?

(ID: n-reforma0005)

7.10.2012: fiq.me: Všichni, kteří se míní dožít důchodového věku, by se měli otázkami důchodové a penzijní reformy vážně zabývat a zjistit si seriózní informace o možnostech a pilířích důchodové reformy. Není dobré se pasivně spoléhat na státní systém vyplácení důchodů, ale průběžně si zajišťovat finance pro svou finanční budoucnost v důchodu.

Kdo vydělá na druhém pilíři důchodové reformy?

(ID: n-reforma0006)

11.12.2012: taylorswiftfanpage.info: Výpočet a Kalkulačka k důchodové reformě MPSV. Dvě procenta budeme dávat ze svého. Během posledních pěti let dosáhlo šest největších českých fondů průměrného zhodnocení od 1,4 do 1,85 procenta. Důchod vyplácený státem bude nižší.


eWord.cz | © 2010-2020 | mapa stránek